Co oznacza 5 pucharów w tarocie ?

Co oznacza 5 pucharów w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota 5 pucharów ?

5 kielichów nazywana jest także 5 pucharów. Człowiek czuje się zraniony i nie umie pogodzić się z rzeczywistością. Jego przeświadczenia, to czego się spodziewał oraz głęboko pragnął, były tylko iluzją utopią. Przestał dostrzegać korzystne strony sytuacji, a skupia się wyłącznie na bólu. Rozmyśla, analizuje, roztrząsa, skarży się i czuje wewnętrzny żal. Wszystko postrzega negatywnie – w ciemnych barwach. Przeniknął go pesymizm oraz całkowity brak nadziei na lepsze jutro. 5 pucharów stara się nam pokazać, że świat nie jest wyłącznie czarny. Musimy nauczyć się widzieć pozytywy choćby w najtrudniejszym okresie życia. Nic nie jest czarno białe. Przeważnie rządzi szarość. Szary zaś to mieszanka bieli (pozytywny wymiar) oraz czerni (negatywny wymiar).

5 pucharów uczucia

Karta próbuje pokazać, dlaczego nasz obiekt zainteresowania kompletnie nie jest nami zainteresowany. Nie brakuje nam dobrego stylu, urody czy też czaru. Przypuszczalnie żyje cały czas wspomnieniami o byłym partnerze. Nie potrafi skończyć tego okresu.

Karta dnia: 5 pucharów

Nie powinniśmy żyć przeszłością i koncentrować się na bolesnych momentach. Najwidoczniej tak miało być i należy skupić się na czymś innym. W ten sposób jesteśmy w stanie odkryć co tak naprawdę jest źródłem szczęścia. Wracanie myślami do przeszłości, hamuje nas, nie pozwalając otworzyć się na nowe. Dziś mogą wrócić tematy, które już dawno powinny być zakończone. Tak przynajmniej myśleliśmy. Będzie trzeba stawić im czoła.

5 pucharów: Przyszłe wydarzenia

Drobiazgowe analizowanie swojego życia, roztrząsanie bolesnych wspomnień, brak rezultatu w przedsięwzięciu gdzie niemało poświęciliśmy, przeważające pesymistyczne (ciężkie) emocje, problemy w tworzeniu zdrowych, satysfakcjonujących znajomości.

5 pucharów: Relacje uczuciowe

Karta może ukazywać, iż powinniśmy zacząć szukanie nowej miłości. Związek wypalił się. 5 kielichów sygnalizuje też samotność, rozpacz, ból, niespodziewane opuszczenie (śmierć bądź momentalny koniec związku), rezygnowanie z siebie na rzecz relacji.

5 pucharów: Praca I finanse

Sytuacja w miejscu pracy zrobi się niewygodna, co znajdzie odzwierciedlenie w naszych emocjach. Myślami będziemy powracać do pomyłek popełnionych w miejscu pracy i od nowa przeżywać nieprzyjemne wspomnienia. Przypuszczalnie poniesiemy straty pieniężne, a interesy nie przyniosą pozytywnych, spodziewanych wyników.

5 pucharów: Spotkanie osoby

Osoba, która pojawi się na naszej ścieżce będzie żyła przeszłością. Zamyka się w sobie i myśli, że nic dobrego ją już nie czeka. Sama odbiera sobie możliwość na poprawienie sytuacji. Nieprzychylny umysł przekreśla kroczenie w stronę rozwoju. Przepadają jej możliwości, szanse i okazje na własne życzenie.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę