Co oznacza Diabeł w tarocie ?

Co oznacza Diabeł w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Diabeł ?

Diabeł (Demon) oznaczony jest numerem 15. Reprezentuje uzależnienie, zniewolenie. W rzeczywistości jedynie my decydujemy czy ustępujemy tej kontroli. Jest parę znaczeń tej karty. Może ukazywać brak pewności siebie, przez co nie rozpoczynamy działania. Sądzimy, że nie zasługujemy na dobro. Nic nam nie wyjdzie. Osoba w energii Diabła może chcieć przejąć kontrolę nad innymi za pomocą manipulacji. Fortel, agresja oraz nienawiść to jej integralne fragmenty. Jest to mroczna strona naszej natury. Pierwotne, zwierzęce instynkty. Może wyjść z nas w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami karta wskazuje na toksyczny związek. Partner rządzi nami, ciągnie nas na samo dno.

Diabeł: Przyszłe wydarzenia

Demon ukazuje zniewolenie. Dlatego możemy zostać czyimś dłużnikiem. Możemy nie być gotowi na zostawienie osoby, która wyrządza nam krzywdę. Karta może sygnalizować nałóg. Alkohol, seks, papierosy, a nawet słodycze. Łatwo oraz niedostrzegalnie przejmuje nad nami kontrolę. Uzależnić można się właściwie od wszystkiego.

Diabeł uczucia

Karta wskazuje na podporządkowanie się drugiej osobie. Ostrzega przed nieszczerymi osobami w naszym otoczeniu. To seksualna karta pełna pociągu, żaru, namiętności. Dotyczy to każdej ze stron. Jednakże przestrzega przed tym, że to uczucie może oddziaływać na nas negatywnie.

Diabeł: Relacje uczuciowe

Trudno pojąć jak właściwie funkcjonuje ten związek. Możemy czuć się rozdarci. Demon Ukazuje nasilone emocje. Czasem zgoła bycie uzależnionym od drugiej osoby. Jedno z partnerów może chcieć zdominować drugiego. Seksualność jest na dużym poziomie. Sporadycznie w niej czegoś brakuje. Odczuwa się przyciąganie. Niejednokrotnie pokazuje relacje oparte na profitach seksualnych albo finansowych.

Karta dnia: Diabeł

Dzisiaj niesamowicie nietrudno wpaść w tarapaty. Ktoś może namówić nas do zrobienia czegoś, co przeczy naszym normom. Jeden drink? Przejście przez zebrę na czerwonym świetle? Kradzież? pochopne wypowiedzenie z pracy? Wszystko możliwe. To dzień, w którym nie myślimy trzeźwo i jesteśmy podatni na manipulację.

Diabeł: Spotkanie osoby

Osoba, która stanie na naszej drodze, będzie uwodzicielska. Ciężko jej zaakceptować cokolwiek co różni się od jej wzorca myślowego. Wywołuje zainteresowanie płci przeciwnej, co może wykorzystywać. Potrafi rządzić innymi, gdyż ludzie ślepo za nią idą.

Diabeł: Praca I finanse

„Po trupach do celu”- karta ukazuje, iż mogliśmy osiągnąć korzyść materialną/zawodową czyimś kosztem. Możemy oczekiwać raptownego dopływu środków pieniężnych. Karta jednak pokazuje zależność od pieniędzy. Może to objawić się coraz większym długiem/związkiem, który uzależnia finansowo/brakiem szansy zmiany pracy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę