Co oznacza Pustelnik w tarocie ?

Co oznacza Pustelnik w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Pustelnik ?

Pustelnik (Eremita) oznaczony jest numerem dziewięć. Reprezentuje spędzanie czasu w samotności, odsunięcie się na bok w celu wnikliwych analiz. Człowiek ma rozwiniętą sferę duchową, poszukuje sensu życia, chce zrozumieć własną psychikę. Osiągnie to tylko odizolowanym, całkowicie skoncentrowanym rozumem. Eremita uosabia medytację, poukładane w głowie myśli. Osiąga się to dzięki wnikliwej analizie popartej niczym nierozproszoną koncentracją. Człowiek pragnie zdobyć wiedzę niedostępną dla zwykłej jednostki, czerpać jak najwięcej ze sfery duchowej. Z tego powodu Eremita często reprezentuje objawienie, oświecenie. Karta prosi ludzi zabieganych, by zwolnić i spokojnie pomyśleć nad sytuacją. Dzięki temu sprawy pokażą nam się z całkowicie innej perspektywy.

Pustelnik: Przyszłe wydarzenia

Chcemy skorzystać z pomocy człowieka, który umie prowadzić innych. Z tego powodu prawdopodobne jest rozmawianie z osobami starszymi, którzy podzielą się wartościowymi poradami. Jest to okres przemyśleń własnego życia. Sprawdzić zalety i wady naszej egzystencji. Przez co zdecydujemy się na usunięcie negatywnych przyzwyczajeń, warunków.

Pustelnik: Spotkanie osoby

Osoba, która pojawi się na naszej drodze jest skupiona na rozwoju duchowym. Z tego powodu może zajmować się psychologią, religią, filozofią. Jego dokładne rozumienie rzeczywistości czyni ją idealnym kandydatem na naukowca. Przebywając w jej towarzystwie, zauważymy, że ma życiową mądrość oraz doświadczenie.

Pustelnik: Praca I finanse

Jest to okres rozwoju w pracy. Dzięki doświadczeniu oraz posiadanej wiedzy może to objawić się awansem, jednorazową premią, zmianą stanowiska, uzyskaniem certyfikatu. Karta może sygnalizować pracę w otoczeniu zabytków np. muzeum, galeria sztuki.

Pustelnik: Relacje uczuciowe

Dla związku oznacza ochłodzenie. Spędzanie czasu osobno, odmienne zainteresowania. Może pojawić się nieporozumienie i rozbieżność w potrzebach, pasji, planach na przyszłość. Eremita pokazuje okres przemyśleń dotyczących związku oraz ostrożne kroki stawiane w relacji.

Pustelnik uczucia

Eremita często oznacza, iż panicznie boimy się wejścia w relację. Nawet jeżeli przekonamy się do drugiej osoby i rozpoczniemy wspólne życie, to obawiamy się niespodziewanego porzucenia. Wynika to z negatywnych doświadczeń miłosnych. Czasami pokazuje, że nie mamy obycia w związku i nie umiemy właściwie go poprowadzić.

Karta dnia: Pustelnik

Eremita pokazuje dzień, w którym warto podjąć się przemyśleń. Szczególnie wtedy, gdy niezbędne jest dokonanie wyboru. Dobrze odsunąć się w cień i odkrywać własne wnętrze. Dzięki temu odczujemy harmonie w życiu. Dusza jest istotnym, ale niedocenianym elementem, o którym wielokrotnie zapominamy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę