Co oznacza Śmierć w tarocie ?

Co oznacza Śmierć w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Śmierć ?

Śmierć oznaczona jest cyfrą trzynaście. Wielokrotnie oznacza uzyskanie świadomości będącej wynikiem straty. Możemy odnieść wrażenie śmierci, przez którą budzimy się ponownie i osiągamy nowe postrzeganie świata. Jest to okres pożegnania się. Porzucenia bezużytecznych osób, rzeczy, miejsc. Odbyły już swoją rolę i muszą ustąpić miejsca nowym, rozwijającym nas aspektom. Pamiętajmy, że Śmierć zabiera tylko to, co uniemożliwia rozwój. Śmierć przypomina, iż nic nie trwa wiecznie. Wszystko się zaczyna i kończy. Dlatego traktujmy sprzyjające okoliczności jako szansę na polepszenie życia. Karta wskazuje na konkretne zmiany w życiu. Kończy się jakiś etap w życiu.

Śmierć: Przyszłe wydarzenia

Śmierć często wskazuje na uwolnienie się od okoliczności, które blokowały nasz rozwój. Wprowadzanie wielu zmian w życie, czyli będzie to porzucenie dotychczasowego sposobu na życie. Jest to czas, gdy przekalkulujemy przyjaźnie, kontakty z ludźmi. Ci, którzy podcinali nam skrzydła lub też w jakiś inny sposób ograniczali nasz rozwój, mogą liczyć na zerwanie więzi.

Śmierć: Praca I finanse

Śmierć sygnalizuje zakończenie jakiegoś etapu, a więc można oczekiwać wypowiedzenia z pracy bądź też przejścia na emeryturę. Jeżeli prowadzimy swoją firmę, to zapowiada, iż okres jej świetności dobiega końca i prawdopodobnie będzie trzeba zamknąć interes albo dochody zaczną być niewystarczające. Czasami zgoła karta zapowiada duże straty finansowe, które odbiją się na komforcie życia.

Karta dnia: Śmierć

Karta uprasza, aby przestać przywiązywać się do osób, przedmiotów, miejsc. Pamiętajmy, iż konieczne jest porzucenie, żeby nowe mogło się zacząć. Siła Wyższa obserwuje nas. Sprawdza, czy jesteśmy wdzięczni, otwarci i korzystamy z życia, czy wprost odwrotnie narzekamy i nie możemy pogodzić się ze stratą.

Śmierć: Spotkanie osoby

Osoba, która pojawi się na naszej drodze będzie cechowała się gigantyczną odpornością psychiczną. Karta nierzadko wskazuje na osobę starszą. Wiele niełatwych momentów przeżyła w swoim życiu. Brzydzi się oszustwem, interesuje się ezoteryką. Może mieć zdolności jasnowidzenia.

Śmierć uczucia

Śmierć wielokrotnie sugeruje, żeby zakończyć pewien okres w życiu. Stara miłość już nie powróci, czyli nie warto w kółko tego rozpamiętywać. Czas otworzyć się na nowe znajomości! Karta nierzadko zapowiada wycofanie się. Dlatego możemy spodziewać się przerwy w kontakcie bądź zerwaniu go. Pamiętajmy, iż nie przymusimy nikogo do miłości. Trzeba wykazać się cierpliwością, a najlepiej poczekać na bardziej sprzyjającą kartę.

Śmierć: Relacje uczuciowe

Śmierć seksu i uczuć. Nierzadko ukazuje, iż druga osoba blokuje nas, uniemożliwia stawianie odważnych kroków. Czasami wręcz cofa nas. Możemy czuć, że dusimy się w tej relacji. Być razem, a jednak osobno. Chcemy zakończyć ten związek i tak prawdopodobnie się stanie. Jednakże zdarzają się sytuacje, kiedy Śmierć sygnalizuje pracę nad związkiem!

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę