Co oznacza Wieża w tarocie ?

Co oznacza Wieża w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Wieża ?

Wieża oznaczana jest numerem 16. Karta odkrywa prawdę o światopoglądzie człowieka. Oparty był on na niewiedzy, przypuszczeniach, braku doświadczenia. Przyszedł czas, gdy trzeba zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Wszechświat rozwieje fantazję, w którą tak bardzo wierzyliśmy. Przychodzi moment, kiedy dobiega koniec czegoś istotnego. Choć to trudne będzie trzeba odnaleźć wewnętrzną siłę i pogodzić się z tym oraz przyjąć rolę pilnego ucznia. Od początku musimy nabierać przekonań tym razem opartych na faktach. Karta czasem wskazuje na przywiązanie do pieniędzy bądź uznania jakiejś sfery życiowej za dominującą (priorytetową).

Karta dnia: Wieża

Jeśli mamy wewnętrzne przeczucie, że przyszedł czas pożegnać się z czymś, bez zastanawiania się to zróbmy. Najwyraźniej to odpowiedni moment, aby rozpocząć coś nowego. Wieża przypomina o tym, iż jesteśmy kowalami swojego losu. Najgorsze co można uczynić to bezczynnie przyglądać się narzuconemu obiegowi zdarzeń. Dzisiejszy dzień będzie bogaty w niespodzianki.

Wieża: Przyszłe wydarzenia

Nadchodzi wiele raptownych, niespodziewanych wydarzeń. Może to być wypadek, zwolnienie z pracy. Coś, co dzieje się przez ułamek sekundy i nie ma możliwości, by to naprawić. Rzeczywistość ukaże nam, jak mocno myliliśmy się we własnych przekonaniach. Jeśli uważaliśmy kogoś za przyjaciela, to może bez skrupułów, boleśnie nas oszukać itp. itd. Może to spowodować odrzucenie dotychczasowego stylu życia i rozpoczęcie wszystkiego na nowych warunkach.

Wieża uczucia

Wieża wielokrotnie przynosi oświecenie, przebudzenie. W rzeczywistości karta jest niekwestionowaną prawdą, która ukazuje dotkliwą rzeczywistość. Jest surowym nauczycielem, który chce nas czegoś nauczyć. Wieża sygnalizuje, że mogliśmy zostać wykorzystani, okłamywani, manipulowani. Rozmiar rozpaczy jest gigantyczny, lecz powinniśmy czuć wdzięczność za to, iż nareszcie przejrzeliśmy na oczy.

Wieża: Relacje uczuciowe

Wieża nie oznacza niczego pozytywnego dla relacji. Może to być rozpad związku partnerskiego, separacja, rozwód. Jeśli do tego nie dojdzie, to będą dominowały konflikty, agresja, wrogość. Przeszłość da o sobie znać i zacznie objawiać się choćby w formie informacji o zdradzie dokonanej kilka lat wcześniej. Co może być oczywiście ostatecznym powodem do rozstania. Poczujemy, że nie damy rady dłużej tego ciągnąć.

Wieża: Spotkanie osoby

Osoba, która stanie na naszej drodze, będzie żegnała się z jakimś etapem w życiu. Niestety z pesymistycznymi uczuciami takimi jak pustka, odrzucenie, beznadzieja. Może znajdować się w przełomowym momencie życia, coś nowego, ważnego zaczyna wchodzić w drogę.

Wieża: Praca I finanse

Wieża niejednokrotnie reprezentuje stratę, z tego powodu możemy oczekiwać zgubienia ważnych dokumentów, które mogą odbić się na naszej wypłacie. Nadchodzą wydatki, które trzeba będzie opłacić od razu. Dlatego sfera materialna będzie mocno nadszarpnięta.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę