Czy jasnowidzenie jest możliwe ?

O jasnowidzeniu słów kilka

Zastanawiasz się, co cię czeka w nowym roku, jak ułoży się twoje Zycie osobiste, zawodowe, czy będziesz zdrów. Chcesz zasięgnąć rady wróżki? Jeśli tak, zapewne zadajesz sobie pytanie, jak czytać przepowiednie i nie pozwolić się oszukać.


Współcześni wróże mają nie tylko wrodzone predyspozycje i intuicję, ale wiedzę z psychologii, socjologii, pedagogiki, a nawet zarządzania. Jest też niestety wielu nieuczciwych „jasnowidzów”. Mogą oni zrobić krzywdę, nie mówiąc o wyłudzeniu pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy wróżący posługuje się kartami klasycznymi, tarotem, wiedzą numerologiczną czy astrologiczną, podawane informacje nie są obiektywne. W każdym przepowiadaniu przyszłych wydarzeń istnieje spora doza sugestii. Lubimy słuchać o rzeczach dobrych, o naszych zaletach i świetlanej przyszłości, ale to złe wiadomości zostają w nas na długo. Gdy mocno uwierzymy w wywróżone wypadki, choroby, dramaty, tylko czekamy, aż się wydarzą. A potęga myśli jest ogromna. Psychologowie nazywają to samospełniającą się przepowiednią. I tak jak pozytywne myślenie może zdziałać cuda, pesymistyczne zdolne jest wywołać nawet chorobę. Tę moc wykorzystywali czarownicy voo- doo. Wmawiali człowiekowi, że umrze i rzeczywiście w ciągu kilku minut umierał, np. na zawał serca.


Jest jeszcze inne niebezpieczeństwo. To, co słyszymy od wróżki, można rozumieć na kilka sposobów. Jeśli mamy kłopoty lub na czymś nam zależy, skupiamy się na tych słowach, które dotyczą naszych obaw. Z czasem nasza wyobraźnia wszystko wyolbrzymia – w końcu pamiętamy tylko najgorsze wizje, a nie to, co faktycznie powiedziała wróżka.
Każdy z nas inaczej odbiera przepowiednię. Zależy to od celu, dla którego idziemy do wróżki, naszego nastroju, a także osobowości, czy na co dzień mamy pozytywne czy negatywne nastawienie do życia.

Ludzie Wschodu wierzą, że człowiek przychodzi na świat z planem swojego losu- karmą. I musi ten plan wypełnić. Jeśli nic nam się nie udaje: mamy kłopoty w pracy, z partnerem, ze zdrowiem- prawdopodobnie życiowa droga, na której jesteśmy, wcale nie jest zgodna z przeznaczeniem. Wtedy należy to całkowicie lub częściowo zmienić, czyli wrócić na ścieżkę zgodną z naszą naturą. Kłopoty znikną. Jeśli nam na czyś zależy, lecz czujemy opór materii, nie wolno nam dążyć do tego za wszelką cenę.

Na czym polega jasnowidzenie

Jasnowidzenie polega przede wszystkim na tym, że żaden szanujący się wróżbita nie straszy i nie sugeruje zachowań. Wróżka ma prawo podać fakty, które widzi w kartach czy gwiazdach, jeśli klient tego chce. Niedopuszczalne jest wróżenie online na ulicy lub prywatce, bo wtedy górę bierze ciekawość, chęć przygody, a człowiek nie jest psychicznie przygotowany na usłyszenie czegoś przykrego. Dla zabawy można czytać horoskopy zamieszczane w gazetach: są ogólne i zawierają tylko dobre nowiny- nie mogą niczego przepowiedzieć. Spełniają funkcje relaksacyjne, a takie przewidywanie przyszłości jest po prostu zabawą, ma charakter czysto ludyczny.

Ludzie zwracają się do wróżek, ponieważ boją się sami podejmować decyzje, chcą zrzucić na kogoś innego ciężar odpowiedzialności za swoje wybory. Próbą ratowania się jest seans u wróżki. Ona ma być wszystkowiedzącym prorokiem, który powie, co się stanie, gdy… Tymczasem ona nie wie. I nie da gotowej recepty. Wskaże kilka możliwości i skutków, ale ty musisz podjąć decyzję. Ona nie zrobi tego za ciebie. Zresztą, nie warto jej tego powierzać- przecież to człowiek sam o sobie wie najwięcej.

Słowa wróżki

Jak to się dzieje, że wróżka daję tak ogromną siłę? Czy to czary? Nie, psychologia. Słowa wróżki to innego niż słowa znajomych z pracy, bliskich, przyjaciół. Oni mogą tylko pocieszyć. A proroctwo wróżki to autorytet w sprawach niewiadomych. Myślimy: w końcu czerpie wiedzę z innych źródeł niż zwykli ludzie. I nawet jeśli to tylko słowa, budzą w człowieku nieograniczone zasoby silnej woli. Taką samą rolę może odegrać przewodnik duchowy czy ksiądz. Karty, horoskopy, numerki, szklane kule- są nieistotne. To tylko rekwizyty. Wróżby są tym, czym psychoterapia dla racjonalistów. Ważne jest to, że budzą instynkt przetrwania, chęć naprawy swojego życia. To my sami się leczymy, zmieniamy, walczymy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę