Czy zachowam swoją pracę ?

Nikt nie liczy się już z Twoim zdaniem

Twój głos nie jest więcej dostrzegalny a twoje zdanie nie ma żadnej wartości. Niekiedy przełożony jest rozzłoszczony, kiedy oferujesz nowe pomysły. To jest sytuacja bez wyjścia, w której szefowie chcą, by pracownicy nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to moment nie do przebolenia.

Wartości firmy są inne od Twoich

Czy chodzi o odmienności kulturowe, różnorodne podejście do kwestii środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nieistotne. Jeżeli widzisz, że występują niezgodności pomiędzy twoimi wartościami a wartościami przedstawianymi przez firmę, nie powinnaś uwzględniać z nią swoich planów na przyszłość.

Czy zachowam swoją pracę ?

Firma szuka osób na zewnątrz firmy

Jeżeli dostrzeżesz, że firma preferuje zatrudniać na odpowiedzialniejsze stanowiska ludzi z zewnątrz, zamiast ofiarować możliwość podwyżki swoim podwładnym, jesteś w stanie połapać się, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby się rozwinąć.

Nie jesteś rozważana jako członek ekipy

Jeżeli nie czujesz się członkiem ekipy i nie wnosisz nic do niej, nie powinnaś wbrew wszystkiemu próbować się w niej utrzymać.

Nikt nie oczekuje od Ciebie, że się poprawisz

Kiedy starasz się zmienić swoją pozycję w firmie, zmodyfikować zakres swoich zadań albo sprowadzić swoją karierę na nieco inny tor, a wszystko to nie daje rezultatu – to czas, aby rozejrzeć się za inną pracą.

Powtarzająca się rutyna

Zobacz również rozkład kart tarota: https://blog.otylia.pl/czy-strace-moja-prace/

Twoja praca jest niebywale mechaniczna, porywa cię rutyna. Kiedy twoja pozycja zawodowa zdaje ci się znieruchomiała, niełatwa do poruszenia i nie dostrzegasz nadziei na rozwój czy zwiększenie poziomu odpowiedzialności, to alarm, że znalazłaś się w w sytuacji podbramkowej.

Twoja firma staje się niewypłacalna

Twój research doprowadził do tego, że dowiedziałaś się, iż firma nie radzi sobie dobrze. Nie daje dochodów, nie rozwija się. Biurka współpracowników są opustoszałe, ponieważ nie ma zadań, które mogliby wykonywać. To świadczy o tym, że firma upada. Tym bardziej nie należy w niej tkwić, jeśli przełożony nie pofatygował się, by cię o tym poinformować.

Nie masz szans na awans

Robisz to samo przez ponad dwa lata, nie zdobywasz pokaźniejszego wynagrodzenia ani awansu, a zakres rzeczy, które są tobie powierzane, nie robi się większy. Są osoby, które mogą lubić pracować bez ustanku nad tymi samymi zadaniami, nikt natomiast nie chce pracować zdając sobie sprawę z tego, że nic poza stałym zakresem go w firmie nie czeka.

W firmie w której pracujesz czujesz się zbyt komfortowo

Status quo często przynosi poczucie zbyt dużego komfortu.

Osoby decyzyjne faworyzują innych

Jeśli nie jest poplecznikiem członków managementu, którzy przy podarowaniu awansów czy dodatkowych pieniędzy preferują swoich popleczników, możesz na długo pozostać na stanowisku, które już piastujesz.

Brak doceniania starań

Na horyzoncie nie widać słowa uznania. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś doceniana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Nie docenianie Twojej pracy

Zdarza się, że kierownik nie docenia twojego udziału w rozkwit firmy, nie wychwytuje twoich zdolności, pomija cię przy awansach albo nie daje ci włączać się w szczególnie wymagające zadania. Trudno liczyć na to, by sytuacja miała się natychmiastowo odmienić.

Nikt nie pyta się o Twoje cele

Nie jesteś pytana o to, jakie są twoje cele zawodowe ani następne plany.

Automatyzacja pracy

Stajesz się bezproduktywna, staromodna, możesz być zastąpiona przez nowe technologie.

Niesprawiedliwe wynagradzanie

Choć może wydawać się to nietypowe, za złowróżbny znak musisz uznać tak samo bycie wynagradzanym za słabo, jak i pensje wyraźnie przewyższającą rynkowe stawki.

Twój szef mówi, że nie ma dla Ciebie czasu

Nie potrafisz dojść do porozumienia z kierownikiem, by pozwolić projektowi bieg. Twoje koncepcje są niezauważalne, twoje wiadomości spotykają się z ciszą w eterze, a sama jesteś zdania, że masz sporo szczęścia, gdy dasz radę złapać szefa w toalecie. Wychodzi na to, że jesteś lekceważona.

Utrata motywacji

Za każdym razem czujesz się jednakowo jak w poniedziałek rano. To, co uprzednio dawało ci satysfakcję, teraz jest dla ciebie udręką. Praca nie generuje ci wyzwań i nie wywołuje w tobie ekscytacji.

Nie czujesz wyzwań w pracy

Twoje zawodowe czynności, przełożony czy współpracownicy nie przyczyniają się do tego, że masz poczucie, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to przegrywasz sposobność na rozwój.

Brak wsparcia dla twojego planu rozwoju

Zdarza się, że kierownik wypytuje o twoje cele i założenia, ale finalnie go one nie interesują

Ubytki w sprawiedliwości

Są sytuacje, że zaobserwujesz, że twoi koledzy z pracy dostają szansę, które dla ciebie są nieosiągalne.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę