Dlaczego mężczyzna zdradza ?

Ma wybujałe oczekiwania

Może on oczekiwać, że jego kobieta powinna spełniać każdy jego pomysł i fantazje, łóżkowe i inne, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie zważając na to, jak ona się miewa w danym momencie. Nie bierze pod uwagę, że ona ma swoje własne życie, przemyślenia, emocje i pragnienia, które niekoniecznie są związane z jego osobą. Kiedy jego oczekiwania nie są spełnione, zaczyna poszukiwać spełnienia gdzie indziej.

Dlaczego mężczyzna zdradza ?

Brak kogoś, kogo mógłby naśladować

Facet może nie zdawać sobie sprawy ze swojej potrzeby bycia docenianym przez innych facetów, bliskich, oczekując, że jego potrzeby społeczne i psychiczne będą od początku do końca zaspokojone przez jego drugą połowę. A kiedy ona bezdyskusyjnie zawodzi w tym obowiązku, on poszukuje satysfakcji gdzie indziej.

Ma kłopot z zaangażowaniem się

Facet może nie rozumieć różnicy między romantyczną intensywnością a prawdziwą miłością, myląc neurochemiczny pęd wczesnego romansu z miłością. Nie zdaje sobie sprawy, że w zdrowych, wieloletnich relacjach gwałtowny romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale ostatecznie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Chce zakończyć swój związek

Mężczyzna może planować zakończyć swój obecny związek. Jednak zamiast po prostu przedstawić swojej partnerce, że jest niezadowolony i ma ochotę odejść, zdradza ją, a następnie zmusza ją do wykonania całej brudnej roboty.

nie czuje się bezpieczny

Może mieć wrażenie, że jest zbyt stary (lub za młody), za mało atrakcyjny, za mało bogaty, za mało inteligentny itp. Ogromna część zdrad wśród panów jest związana, choćby po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podbudować swoje słabnące ego, on szuka akceptacji u kobiet innych niż jego partnerka, wykorzystując tę erotyczną iskrę zainteresowania, aby znów być chcianym, męskim i docenionym.

Inne problemy

Facet może mieć ciągłe problemy z alkoholem albo innymi używkami, które oddziałują na jego myślenie, co sprawia, że żałuje swoich kontaktów seksualnych. A może ma kłopot z uzależnieniem seksualnym, co znaczy, że kompulsywnie angażuje się w przygody i kontakty seksualne jako pomysł na unikanie codziennego życia.

traumy z dzieciństwa

On może odreagowywać lub reagować na nieprzepracowane traumatyczne doświadczenia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc psychiczną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach rany z dzieciństwa przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i bliskością, które sprawiają, że nie jest on w stanie lub nie chce w pełni poświęcić się jednej osobie. Może również wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane z niewiernością seksualną jako sposób na ukojenie bólu związanego z tymi dawnymi, niezagojonymi ranami.

Boi się samotności

Facet może mieć ochotę przerwać swój obecny związek, ale wstrzymuje się z tym do czasu aż będzie miał następny na oku.

Czuje, że na wszystko zasługuje

On może czuć, że zasługuje na coś wyjątkowego, na co inni faceci nie zasługują. Powszechne reguły po prostu nie mają zastosowania wobec jego osoby, więc chce się nagradzać przy pomocy z inną kobietą. On może nigdy nawet nie myślał o oszukiwaniu, aż nagle nadarzyła się okazja. W takiej sytuacji, nie myśląc w ogóle o tym, co niewierność może uczynić z jego związkiem, dał się ponieść emocjom.

Niedojrzałość

Wówczas gdy mężczyzna nie posiada dużego doświadczenia w relacjach partnerskich lub jeżeli nie jest świadomy, że jego działania będą najpewniej miały skutki, jakimi są ranienie partnera, może myśleć, że wszystko jest w porządku. Może mówić o swoim zobowiązaniu do monogamii jak o kurtce, którą może zakładać lub zdejmować wedle uznania, w zależności od sytuacji.

Mści się

Może dopuszczać się zdrady, aby się odwdzięczyć. Jest zdenerwowany na swoją ukochaną i postanawia ją zranić. W takich przypadkach zdrada jest próbą radzenia sobie ze stresem i żalem.

Jest samolubny

Możliwe, że jego podstawowym celem jest on sam i tylko on. Z tego powodu może kłamać i utrzymywać tajemnice bez wyrzutów sumienia czy żalu, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego pragnie. Możliwe, że nigdy nie zamierzał być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją obietnicę monogamii jako poświęcenie dokonane dla swojego związku, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i obejść.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę