Jak będzie miał na imię mój mąż ?

Wróżba z butów

Przygotujcie sobie swoje lewe buty. Ustawiacie je po kolei, jeden za drugim, zaczynając od położenia, które znajduje się najdalej od drzwi wejściowych. Pierwsze ustawienie musi dokonać osoba, która nie bierze udziału w zabawie. Ustawiajcie je do momentu, w którym but wyjdzie za próg domu. Jego właścicielka wyjdzie za mąż prędzej niż pozostałe panny.

Miłosne losowanie

Potrzebujecie obrączki, różańca i zielonego listka. Każdy z tych przedmiotów odzwierciedla zgodnie z kolejnością: prędki ślub, stan zakonny i staropanieństwo. Należy położyć je pod trzema spodeczkami, kilkukrotnie zmienić miejsce dla niepoznaki i kolejno losować.

Jak będzie miał na imię mój mąż ?

Czarodziejskie karteczki

Na białych karteczkach wypunktuj imiona męskie niewidzialnym tuszem. Kiedy wyschnie, czarodziejskie karteczki włóż do kapelusza. Po wybraniu karteczki sprawdź imię przyszłego partnera nad płomieniem świecy, który przedstawi napis.

Płonące kartki

Jeśli chcesz przekonać się, jak mocny jest twój związek, zapal na raz dwie kartki papieru. Jedna z nich symbolizuje ciebie, druga twojego kochanka. Kartka, która spali się pokaźniejszym płomieniem, pokaże osobę kochającą bardziej.

Rzut lewym butem

Zdejmujemy but z lewej nogi, stajemy przeciwnie do drzwi i rzucamy go za siebie. Jeśli but będzie czubkiem wskazywał wyjście symbolizuje to, że właścicielka błyskawicznie znajdzie swego wybranka.

Wróżba – wyjście z domu

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i natkniesz się na pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, musowo zapytaj go / ją o imię. Musisz to zrobić sam i widzieć tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża / przyszłej żony.

Wróżba z łódeczki

Przygotujcie papierowe łódeczki lub stwórzcie je z łupinek orzecha. Każdą z nich trzeba naznaczyć żeńskimi i męskimi imionami. Łódeczki puszczamy na wodzie, a właściciele tych, które się zetkną, są w stanie kiedyś zostać parą.

Wróżba z pudełkiem zapałek

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią weź garść i rozpocznij odkładanie ich, odliczając kolejno: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler… Jeśli przy ostatniej zapałce wyjdzie kawaler, to ożenisz się z kawalerem, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca.

Wróżby z kwiatów i liści wiśni

W Andrzejki musimy zebrać kilka liści wiśni i włożyć do wody. Jeżeli któraś z gałązek zakwitnie do 24 grudnia, jest to znak, że w najbliższych miesiącach odnajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią niesamowite chwile.

Jabłkowa wróżba

Każda z Was wybiera jabłko i obiera je na takiej zasadzie, aby zrobić jak najdłuższą obierkę. Rzucamy ją za siebie przez lewe ramię i analizujemy literę, którą utworzyła się na podłodze. To szansa na poznanie imienia swojego przyszłego męża.

Wróżby ślubne z kart

Odpal świeczkę i weź talię do ręki. Właściwie ją przetasuj i głośno zapytaj: „kiedy się ożenię”. W zależności od tego, który karciany kolor wylosujesz, taką przyszłość sobie wywróżysz. Kier – na przestrzeni kilku miesięcy. Karo – nie za rok, ale całkiem niedługo. Trefl – staniesz na ślubnym kobiercu za parę lat, ale czeka cię dużo komplikacji, Pik – nigdy.

W słowiańskim kręgu

Grupa panien zajmuje miejsce w kole, po którego środku stanie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny powinny trzymać się za ręce i podjąć taniec w określonym przez siebie kierunku. Kawaler też powinien kilka razy się obrócić, a potem wybrać którąś pannę, kiedy ich taniec ustanie. Ta, którą wybierze, najszybciej się ożeni.

Igły na wodzie

Już jesteś w związku? Sprawdź, czy twój partner to ten jedyny. Puść na wodę dwie igły i przekonaj się czy się połączą. W tym przypadku symbolika mówi sama za siebie.

Wróżba za pomocą kartki i szpilek

Na dużej kartce papieru wypiszcie wszystkie męskie imiona, jakie tylko znacie. Później przewróćcie kartkę odwrotnie, zakręćcie kilkukrotnie, aby nie oszukiwać i wyznaczcie punkt w dowolne miejsce. To jest ten moment, w którym poznałaś imię swojego przyszłego męża!

Wróżby z wosku

Potrzebujecie świecy i starego klucza z większym otworem. Rozgrzany, w stanie ciekłym wosk ostrożnie przelewacie przez ucho od klucza prosto do pojemnika z zimną wodą. Kształt, który wytworzycie należy podświetlić latarką, a cień widoczny na ścianie ma przedstawiać… No właśnie, co? Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Puszczanie kartek na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, pojemnik z wodą, szpilki.
Do korków od wina doklej karteczki z imionami męskimi, a dalej ułóż je w wodzie wraz z korkiem z imieniem kobiety. Ten korek, który się z nim połączy, wytypuje imię przyszłego ukochanego.

Wróżenie z kwiatu róży

W noc andrzejkową oberwij jej płatki, wsadź je do koperty, dokładnie ją zaklej i włóż pod poduszkę. Tuż przed snem zapytaj „kiedy wyjdę za mąż?” i moment pokontempluj nad tą idealną wizją. Jeśli tej nocy zobaczysz w snach ołtarz, welon lub coś, co powiązane jest z małżeństwem, świadczy to, że ożenisz się w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę