Jak zakończyć związek po latach ?

W jaki sposób zakończyć relację bez problemów ?

W rzeczywistości nikt nie zna tak naprawdę właściwego sposobu na to aby zakończyć relację. Każda relacja jest inna, a każda osoba w relacji posiada szereg łatwych do zranienia uczuć. Poniżej prezentuję garść wskazówek w jaki sposób zerwać, tak aby spowodowało to minimalne szkody.

Jak zakończyć związek po latach ?

Okaż empatię

Wyraź swój ból z powodu zakończenia związku i podziel się kilkoma dobrymi wspomnieniami o waszym wspólnym czasie. Bycie porzuconym to doprawdy przykre uczucie. Masz możliwość trochę osłabić ból, przypominając o dobrych chwilach, które razem spędziliście. Powiedz coś podobnego jak: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz lepszym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o podobnym brzmieniu. Chcesz, aby druga połówka poczuła, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, mimo zerwania. Możesz również powiedzieć coś w stylu: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zburzonych marzeń drugiej połówki.

Bądź szczera, ale postaraj się nie ranić

Ogólnie rzecz ujmując, ludzie lubią wiedzieć, przez co zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może zdawać się szczerą odpowiedzią, tak naprawdę nie pomaga dobrze chronić poczucia własnej wartości lub dumy Twojego partnera. Użycie zdania, podobnego do „Nie czuję, że jesteśmy kompatybilni seksualnie” lub „wątpię, żeby nasze życiowe priorytety się zbiegały” to łagodniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wyliczaj rzeczy, które druga osoba zrobiła źle, nie używaj też pustych słów jak na przykład „to nie Ty, to ja”.

Nie poddawaj się kłótniom i protestom

Jeśli zerwanie jest zaskoczeniem dla drugiej osoby, może ona próbować się sprzeczać, sprzeciwiać się lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać parą i spróbować wszystko naprawić. Jeśli jesteś w punkcie zerwania, nic nie jest w stanie przywrócić lub odnowić relacji w tym momencie. Poddanie się jedynie odwlecze to, co i tak nadejdzie.

Odważ się zrobić to twarzą w twarz

Jeśli kiedyś zostałaś porzucona przez wiadomość na portalu internetowym, wiesz jakie to uczucie być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie miała godności, aby poinformować Cię o tym w cztery oczy. Z jakiego powodu więc sprawiać tak ból byłemu partnerowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy twarzą w twarz. kameralne otoczenie jest prawdopodobnie lepsze, jeżeli jednak boisz się, iż druga osoba prawdopodobnie zareaguje burzliwie, bezpieczniejsze jest miejsce wśród ludzi.

Daj sobie trochę czasu na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz relację, będzie to okres strapienia. Jest to jedna z najtrudniejszych części pożegnania się z kimś. Jeśli nadal zależy Ci to musisz spróbować przypomnieć sobie o przyczynach, przez które związek zmierza ku końcowi.

To nigdy nie jest łatwe

Przyjmij do wiadomości, że nie ma bezbolesnego sposobu na zakończenie związku. Wszyscy mamy zamiar zerwać bez żadnego bólu i cierpienia. Jednak bez względu na to, jak bardzo związek się rozpada, oficjalne zakończenie go sprawi ból po obu stronach. Kiedy już przyjmiesz do wiadomości, że będzie bolało, możesz być przygotowana na skutki tego ruchu.

Unikaj obwiniania lub zawstydzania

Unikaj robienia z drugiej osoby „tego złego”. Nikt nie jest bez winy. Ty też masz wady, a robienie ze swojego byłego partnera winnego nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Możliwe, że zrobili kilka złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są także ludźmi.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę