Kiedy zajdę w ciążę- horoskop

Co robić, żeby skutecznie zajść w ciążę ?

Pewne panie od wczesnej młodości mają świadomość, że chcą posiadać dzieci, podczas gdy inne dochodzą do tej decyzji po długich miesiącach zastanawiania się. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, najlepiej jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka wysiłków, które musisz podjąć jeszcze przed poczęciem dziecka, aby dać sobie jak największe szanse na zdrową ciążę i w dobrej kondycji dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze zaprezentować się na drodze do macierzyństwa:

Kiedy zajdę w ciążę- horoskop

Zrezygnuj z antykoncepcji

Chociaż może wydawać się zrozumiałe, że jeśli chcesz zostać mamą, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak nieskomplikowane, jak pozostawienie prezerwatyw w szufladzie. Jeśli bierzesz tabletki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po ich odstawieniu, a panie, które zaprzestały przyjmowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie mieć owulacji przez długi czas. Tak czy inaczej, dobrze jest odczekać, aż będziesz miała dwa regularne cykle miesiączkowe, zanim podejmiesz starania o zostanie matką, dzięki czemu będziesz mogła ustalić bardziej precyzyjny termin wydania dziecka na świat. Przestrzeganie tych porad przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie miała dobry przebieg.

Zadbaj o sen

Nie musisz pracować od rana do wieczora lub wykonywać każdego niewykonanego obowiązku w oczekiwaniu na zapłodnienie. Rzeczywiście odpoczynek, relaks i równowaga są tak samo ważne, gdy starasz się o zapłodnienie, jak i wtedy, gdy jesteś w ciąży. Zanim zajdziesz w ciążę, przemyśl, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i uczyń wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć poziom stresu. Zrelaksowana matka to zdrowe dziecko.

Zadbaj o dobrą wagę

Jeśli masz niedowagę lub nadwagę może być Ci trudniej zajść w ciążę. Zrównoważona waga ciała sprzyja również zdrowszej ciąży. Panie, które mają niedowagę i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w trakcie ciąży, częściej rodzą pociechy z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej doświadczają komplikacji związanych z ciążą i porodem.

Pomyśl o kofeinie

Eksperci nie mają zgodności co do tego, jaka porcja kawy jest zalecana podczas ciąży, ale zgadzają się, że masz unikać picia sporych porcji kofeiny zarówno podczas zabiegów o poczęcie, jak i w trakcie ciąży. Jest to pozytywne podejście, a przyszła matka mądrze podchodzić do porad ekspertów.

Zrób przegląd dentystyczny

Zmiany hormonalne podczas ciąży mogą mieć wpływ na stan Twojej jamy ustnej; w szczególności, stan odmienny może sprawić, że będziesz bardziej podatna na choroby dziąseł. Troska o zęby i dziąsła przed ciążą może pomóc Ci ograniczyć ryzyko pojawienia się komplikacji zdrowotnych w okresie ciąży.

Zrezygnuj z alkoholu

Małe spożycie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu codziennie jest zawsze uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać alkoholizmu. Nie powinnaś ani trochę pić, gdy jesteś w ciąży lub myślisz, że jesteś w stanie odmiennym, ponieważ nawet śladowa ilość alkoholu może stanowić ryzyko dla zdrowia Twojego rozwijającego się malucha. Picie w trakcie ciąży jest wyjątkowo okropnym rozwiązaniem.

Zadbaj o kondycję

Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, wypracowanie rutyny przed poczęciem pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie zajdą w odmiennym stanie, a również fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już 30 minut umiarkowanie intensywnego treningu przez większość dni w tygodniu może doskonale wpłynąć na Twoją siłę oraz wytrzymałość.

Kwas foliowy jako suplement

Nawet jeśli nie czynisz nic więcej, aby przygotować się do stanu odmiennego, stosowanie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest niezbędne. Przyjmowanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – zaczynając przynajmniej miesiąc przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia dużą zabezpieczenie przed dużymi wadami wrodzonymi.

Jedz zdrowiej

Jeśli byłaś pewna, że do czasu zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ukochanych śmieciowych produktów na korzystne dla dziecka, zastanów się poważnie. Zbilansowana dieta, która obejmuje zróżnicowane owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka i pokarmy bogate w wapń, zapewnia Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, które jest niezbędne, gdy czynisz wszystko zostać matką, a także podczas ciąży.

Zbadaj swoje zdrowie psychiczne

Jeśli cierpisz na depresję lub miałaś ją w w młodości, może być Ci trudniej zajść w ciążę. Kobiety, które zmagają się z depresją, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z płodnością. Nawet jeśli cierpisz na stany depresyjne tylko od czasu do czasu, możesz chcieć wybrać się do terapeuty lub psychologa, aby kontrolować stan zdrowia psychicznego. Uzyskasz wiedzę, które specyfiki leczące depresję są rekomendowane przez lekarzy i ekspertów do zażywania w trakcie ciąży, a też jakie sposoby radzenia sobie ze stresem możesz bezpiecznie stosować. Depresja jest schorzeniem XXI wieku.

Odstaw używki

Jeśli pogrążona jesteś w nałogu nikotynowym lub wchłaniasz jakiekolwiek substancje odurzające, teraz jest czas, aby skończyć z nałogiem. Obie te czynności mogą doprowadzić do utraty ciąży, przedwczesnego porodu i niskiej wagi dziecka.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę