Płeć dziecka w tarocie

Wyniki licznych badań przedstawiają dane, które mogą wskazywać na większe prawdopodobieństwo tego, jaka jest płeć dziecka, którego oczekujesz.

(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży niż wcześniej

Płeć dziecka w tarocie

Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki? To, co masz ochotę jeść może być podpowiedzią. Istnieje badanie, podczas którego prześledzono dietę przyszłych mam i okazało się, że matki w ciąży z synami spożywały około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten większy apetyt? Naukowcy skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez męskie płody może przekazywać ich matkom informację, by więcej jadły. To mogłoby tłumaczyć, z jakiego powodu chłopcy są zazwyczaj więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Chłopiec) Masz cukrzycę ciążową

Niektóre badania dowiodły, że przyszłe mamy oczekujące na synów są częściej narażone na rozwój cukrzycy ciążowej – stanu ciąży charakteryzującego się podwyższonym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne w ciąży z córkami. Naukowcy nie są pewni, dlaczego męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych jakie mają związek z ciążą niż płód dziewczynki, ale wyniki te wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Chłopiec) Brzydzisz się dawniej ulubionymi potrawami

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet do tego, które bardzo lubiłaś? Naukowcy uważają, że im większą niechęć do jedzenia odczuwa kobieta w ciąży, tym większa szansa, że jest w ciąży z synem. Powód? Awersja do przyjmowania pokarmów ma związek z tym, jak działa układ odpornościowy kobiety, która próbuje chronić swoje nienarodzone dziecko.

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zestresowana

Naukowcy uważają, że im mocniej byłaś spięta w momencie zapłodnienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że oczekujesz na dziewczynkę. Dzieje się tak dlatego, że dziewczynki mogą być mniej podatne na złe warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku stwierdzono, że przyszłe mamy, które zgłaszały, że doświadczają silnych nerwów, częściej oczekiwały córek.

(Dziewczynka) Jesteś wyjątkowo zapominalska

Z bliżej nieokreślonych powodów niektóre badania poddają myśl, że matki, które urodziły dziewczynki, dużo częściej osiągają słabsze osiągnięcia w testach pamięci – zwłaszcza w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami spodziewającymi się synów.

(Dziewczynka) Twoje dziecko jest pośladkowe

Jeśli właśnie zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twój maluszek ciągle jest uparcie w dole, głową do góry to możliwe, że nadszedł czas, aby pomyśleć o imieniu dla córeczki!

(Chłopiec) Spożywałaś dietę wysokokaloryczną podczas poczęcia

Jedno z badań dowiodło, że spożywanie wysokokalorycznej diety w momencie zapłodnienia i regularne śniadania zwiększają szanse na urodzenie chłopca. Naukowcy odkryli, że 56 procent kobiet z najwyższym spożyciem kalorii w czasie zapłodnienia oczekiwało synów, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród kobiet , które spożywały najmniejszą ilość kalorii.

(Dziewczynka) Poranne mdłości Ci dokuczają

Większość kobiet w ciąży doznaje jakiejś formy nudności o poranku, kiedy oczekują potomka. Jednak niektóre mamy miewają znacznie gorzej, skarżąc się na mocne nudności i wymioty. Badania dowiodły, że panie, które są w ciąży z córkami, mogą być bardziej podatne na nudności i wymioty podczas ciąży. Wnioski te były jeszcze silniej związane z przyszłymi matkami, które cierpią na wyjątkowo dokuczliwe mdłości w godzinach porannych.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę