Co oznacza Król mieczy w tarocie ?

Co oznacza Król mieczy w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Król mieczy ?

Król mieczy ukazuje człowieka, który dobrze się ustawił w życiu za pomocą lotnego umysłu oraz obrotności. Osoba w energii króla mieczy króluje i ma „poddanych” dlatego, że potrafi ich należycie zmanipulować. Mało tego umie to zrobić tak bezbłędnie, iż inni tańczą, jak im zagra. Zawsze kieruje się logiką. Zazwyczaj nikt nie podważa jego zdania. Człowiek ten kompletnie nie emanuje uczuciami. Otoczenie podlega jego surowej ocenie. Jak typowy władca – nie znosi oporu i zawsze lubi mieć ostatnie słowo (decydować). Karta przekazuje ważną lekcję. Przebiegłość i inteligencja mogą być wspaniałymi instrumentami do osiągania celów. Okoliczności będą wymagały charyzmy i zdominowania drugiej osoby i obrania perfekcyjnego planu działania. Nie ma tutaj miejsca na błąd.

Król mieczy uczucia

Król mieczy ukazuje człowieka, który pragnie sprawować władzę nad innymi. Wymaga całkowitego dostosowania się. Karta ostrzega przed nadzorowaniem, poddaństwem, spełnianiem zachcianek. Zatrzymajmy się i porządnie przemyślmy czy ta osoba nas nie wykorzystuje.

Król mieczy: Przyszłe wydarzenia

Nadciągają chwile, które będą wymagały od nas całkowitego podporządkowania. Być może przepisy prawa będą wyjątkowo niekorzystne? Popełnimy błąd, a funkcjonariusz nie wesprze nas, gdyż musi postępować zgodnie z przepisami. Duże prawdopodobieństwo spotkania osoby apodyktycznej, dominującej.

Król mieczy: Relacje uczuciowe

Król mieczy wielokrotnie pokazuje potrzebę stworzenia związku opartego na intelektualnym połączeniu. Tak samo może uświadamiać nas, iż na tym właśnie opiera się aktualny związek. Karta jest synonimem stawiania wysokich wymagań. Co w przypadku związku może być niełatwe.

Karta dnia: Król mieczy

Król mieczy stara się powiedzieć, iż racjonalne myślenie jest kluczem do podejmowania słusznych decyzji. Jeśli pragniemy przekonać kogoś do naszego zdania, to trzeba objaśnić mu logiczne, niepodważalne argumenty.

Król mieczy: Praca I finanse

Karta sugeruje, żeby przemyśleć sferę materialną. Jest to korzystna wróżba, gdyż inwestycje przyniosą zysk. Pojawi się okazja na podpisanie umowy obfitującej w korzystne warunki. Król mieczy pokazuje to, że może zjawić się potrzeba dzielenia się zasobami materialnymi.

Król mieczy: Spotkanie osoby

Osoba, która pojawi się na naszej ścieżce, będzie autorytetem dla innych. Mądra i neutralna, więc często jest rozjemcą w czasie kłótni. Przyjmuje role obserwatora i słucha innych z uwagą. Nie jest patetyczna, czyli może sprawiać wrażenie osoby chłodnej. Czasem wręcz głęboko zakopuje uczucia.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę