Co oznacza Sprawiedliwość w tarocie ?

Co oznacza Sprawiedliwość w tarocie ?

Co oznacza w kartach tarota Sprawiedliwość ?

Sprawiedliwość oznaczona jest numerem osiem. Oznacza stabilizację. Opowiada o tym, że każdy człowiek posiada system zasad moralnych. Rozum umożliwia mu dokonanie właściwej oceny, co jest dobre a co złe. To my jesteśmy odpowiedzialni za nasze postępowanie. Prędzej czy później Wszechświat oceni nas, przez co możemy otrzymać ciekawy bonus (przychylność) lub bolesną karę. Karta nakłania do sprawiedliwego traktowania innych. Niedozwolone jest przyznawanie ulgi osobie, która jest długoletnim przyjacielem. Wszyscy jesteśmy równi, Często prosi o to, żeby budować relację partnerskie oparte na równości, uczciwości, kompromisie, działaniu w zespole.

Sprawiedliwość: Przyszłe wydarzenia

Przyszedł czas, w którym zawita porządek. Posprzątamy nużący nieporządek, aby wreszcie o nim zapomnieć i zaprosić na jego miejsce zdrową równowagę. Czekają nas umowy, doprowadzenie do końca niewyjaśnionych spraw, uregulowanie mandatów (zaległości), odbycie sprawy w sądzie.

Sprawiedliwość: Relacje uczuciowe

Sprawiedliwość opowiada o tym, iż osiągnięcie szczęścia i zadowolenie jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy partnerzy w takim samym stopniu są zaangażowani. Nie musimy martwic się zdradą partnera bądź innymi podłymi zachowaniami. Wszechświat ma już przygotowany plan w celu ukarania go. Skrucha lub rosnąca pokora nic nie zdziałają. Nadszedł czas, by rozliczyć się z tego, jaką energię wysłaliśmy w przestrzeń! Karta prosi o prawdomówność, tolerancję w relacji. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji trzeba przemyśleć za i przeciw.

Sprawiedliwość: Spotkanie osoby

Osoba, która pojawi się na naszej ścieżce, będzie bezbłędna w kwestii sprawiedliwości. Z tego powodu może pracować jako sędzia, rzecznik, policjant. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest właściwa ocena sytuacji oraz postawienie zarzutu. Zimnym kalkulacyjnym rozumem pozbawionym uczuć bezbłędnie dojrzy prawdę.

Sprawiedliwość uczucia

Karta czasami wskazuje na ślub cywilny. Nie ma sensu szukać w tej karcie porywów miłości, ponieważ zwykle odpowiada za surową, chłodną, ale szczerą opinię/kalkulację. Stąd właśnie ślub cywilny, a nie kościelny. Jednakże jest kilka zalet tej sytuacji. Bolesna, lecz szczera prawda pomaga w rozwoju. Słodkie kłamstwa są miłe, lecz w dłuższej perspektywie przynoszą rozczarowanie, brak zaufania oraz cierpienie.

Sprawiedliwość: Praca I finanse

W pozytywnym aspekcie pokazuje zakończenie pewnych spraw. Z tego powodu może zwiastować oddanie projektu, zmiany stanowiska. W negatywnym aspekcie przepowiada, iż czeka nas nawał obowiązków, nieobiektywny osąd, krzywdzące decyzje, na które nie zasłużyliśmy np. zabranie premii, degradacja.

Karta dnia: Sprawiedliwość

W ocenie sytuacji niepomocne są emocje, przywiązanie, poczucie winy lub postrzeganie siebie jako osobę poszkodowaną. Trzeba odrzucić emocje, by obiektywnie popatrzeć na sytuację. Niezależnie od tego, jak bardzo podle się czujemy, konieczne jest ujrzenie prawdy. Powinno się też pomyśleć nad tym, w jaki sposób uzyskać równowagę.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę