Prawdziwa moc tarota

Na czym polega moc tarota ?

Prawdziwa moc tarota

Czy jest możliwe, aby rysunki na kartach były w stanie określić naszą przyszłość? W jaki sposób wróżki potrafią z nich odczytać los swoich klientów? Skąd się bierze ta popularność Tarota ? A czym tak właściwie jest Tarot?

Tarot znany jest już od piętnastego wieku. Najstarsze talie takich kart zostały odnalezione we włoskim Mediolanie. Warto wspomnieć, że z tamtych czasów pochodzi taka wersja znaczenia poszczególnych elementów Tarota, która prawie bez zmian przetrwała aż do dzisiaj.

Talia do Tarota składa się z siedemdziesięciu ośmiu kart podzielonych na dwie podstawowe grupy. Pierwszą z nich są Wielkie Arkana, które liczą pięćdziesiąt sześć kart. Wśród nich możemy znaleźć takie postacie, jak chociażby Cesarz, Śmierć czy Słońce, przy czym zawsze listę tę rozpoczyna Głupiec, a kończy Śmierć. Tłumaczone jest to faktem, iż według ezoteryki wędrówka każdego człowieka toczy się właśnie po takiej ścieżce.


Natomiast druga określana jest jako Małe Arkana i liczy dwadzieścia dwie karty. Podzielone one są na cztery kolory Każdy z nich zawiera karty od znanej ze zwyczajnych talii, „dziesiątki” do równie powszechnego Asa. Poza tym występują jeszcze cztery karty dworskie (każda innego koloru). Mamy więc Pazia, Rycerza, Królową i Króla. To właśnie one są istotne przy próbie odczytywania naszej przyszłości. Można się spotkać z kilkoma rodzajami interpretacji tychże figur. Jeden z najpopularniejszych z nich polega na przypisaniu każdej karcie innego typu psychologicznego określającego osobowość człowieka, spośród takich jak; sangwinik, choleryk, melancholik i flegmatyk. Dość często zamiast takich określeń, używa się również poszczególnych żywiołów; ogień, woda, powietrze i ziemia. Powszechne jest też łączenie postaci z konkretnym kolorem włosów i karnacją, co dość precyzyjnie opisuje ludzi. Przy wyższym stopniu wtajemniczenia można użyć takie astrologicznego rozpisu, zgodnie z którymi karty łączą się ze znakami zodiaku.
Wielkie Arkana oznaczają Wielkie Tajemnica Życia, natomiast Małe Arkana przedstawiają raczej zwyczajne wydarzenia życia codziennego. Wszystkie jednak karty Tarota współgrają ze sobą i tylko w pełnym składzie tworzą zestaw, który jest użyteczny, a dzięki niemu wróżby z Tarota mają sens.

Coraz popularniejszy staje się Tarot przez Internet. Co prawda wiele znanych tarocistek uważa, że wróżenie z kart tarota taką właśnie drogą jest zdecydowanie błędnym sposobem, bowiem brakuje w nim kontaktu osobistego, który jest ważny dla obydwóch stron. Jednak żyjemy w czasach, gdy wolimy, aby dana usługa była przede wszystkim wygodna, nawet jeśli miałoby to negatywne odbicie na jej dokładności. Seans taki polega więc na wymianie (za pomocą np. poczty elektronicznej) informacji pomiędzy klientem a wróżką. Główną cechą odróżniającą tradycyjne spotkania od takich, jest czas oczekiwania na odpowiedź. Jeśli wybierzemy się osobiście do gabinetu, to wynik wróżenia poznamy natychmiast.

A w przypadku, gdy chodzi o wróżenie z Tarota w wersji on-line może potrwać to kilka godzin, a nawet dni. Wszystko oczywiście zależy od wcześniejszych ustaleń. Nie bez znaczenia są tutaj także koszty. Internetowy Tarot jest tańszy, zwłaszcza jeśli od najbliższego gabinetu ezoterycznego dzieli nas na tyle spora odległość, że dojazd do niego również nie byłby tani. Zwolennicy wirtualnej metody przepowiadania przyszłości są zdania, iż niezależnie od tego, czy rozmawiamy z wróżka osobiście czy poprzez monitory komputerów, liczą się tylko nasze pytania i jej odpowiedzi. Według nich nie ma więc potrzeby odwiedzania tarocistki. Spór ten prawdopodobnie nigdy nie zostanie jednoznacznie rozstrzygnięty. Pozostaje tylko czekać, czy któraś z metod stanie się na tyle dominująca, że wyprze tą drugą.

Na czym polega więc tak moc Tarota? Być może na tym, że jest możliwość wielu kombinacji kart, co przekłada się na praktycznie nieograniczoną ilość odczytań tych ułożeń, dzięki czemu Tarot potrafi odpowiedzieć na każde nasze pytanie. Ale należy pamiętać, iż tylko dobra tarocistka potrafi właściwie zinterpretować układ kart w taki sposób, aby wiarygodnie określić wszystko to, co nas czeka.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę